KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14951023
nr 1495 1023
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, Motiv från trakten Ulvshyttan, Dalarne. Olja på duk, 67x100 cm, yttermått inklusive ram: 90x125 cm
Kondition: dukskada
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
måndag 10 oktober 2022
kl 18:27:56
Anshelm Schultzberg
Läs mer om Anshelm Schultzberg